Rozlišujeme popáleniny prvního, druhého, třetího a čtvrtého stupně: V případě popálenin prvního stupně je kůže pouze zarudlá, mohou se objevit tmavší červené skvrnky, postižené místo může lehce opuchnout – důležité ale je, že je zasažena pouze svrchní, vnější část pokožky. Jak se zbavit popálenin doma a neubližovat Jak se zbavit popálenin doma a neubližovat Pod vlivem chemikálií nebo vysokých teplot dochází k poškození kůže. Popáleniny: léčba doma s účinnými prostředky.
Pokud jste na základě příznaků identifikovali nebo popáleniny , můžete se s nemocí vyrovnat doma. Na kůži promažte alkohol, mastné krémy a masti. Než začnete užívat jakýkoli lék, prostudujte si, co s takovými zraněními naprosto nemůžete udělat. Léčba popálenin – co lze zvládnou doma a kde už musí zasáhnout odborník.
Zakysaná smetana a kefír jsou. Barbora Reitmeierová Hojení ran 18. Každý z nás se už někdy spálil. A to nejen v osobním životě. Rozpálená plotna, horký předmět, ale i zrádn.
Tyto popáleniny si můžete vyléčit doma , protože většinou není nutné s nimi chodit k lékaři. Horní vrstva kůže má schopnost se zahojit sama – musíte o ni jen dobře pečovat a dát tomu dostatek času. Záleží na stavu pacienta, rozsahu a hloubky popálení atd. V zásadě platí, že pouze malé popáleniny mohou být ošetřeny ambulantně.
Domácí léčba popálenin První pomoc, masti, obklady, bylinné šťávy, oleje. Velice účinnou léčbou, kterou může pacient sám ihned započít, je chladit místo poškození čistou vodu či fyziologickým roztokem. Rychlá pomoc při malém popálení: ošetřete postižené místo kouskem másla.
Mezi hluboké popáleniny (postihující všechny vrstvy kůže) patří stupeň IIb (hojí se velmi dlouho), III (vyžaduje transplantaci kůže) a IV (poškození svalů či šlach). Lehké popáleniny lze léčit doma , uchylovat se k oběma populárním metodám i lékům na léky bez lékařského předpisu. Je důležité si uvědomit, že doma lze ošetřit pouze spálení nebo stupně. Je-li poškození popálenin dostatečně silné nebo poškozeno většinou kůže, domácí léčba není přijatelná a může.
Nezávažné povrchové popáleniny , které nevyžadují lékařský zásah, chlaďte co nejdéle. Poté použijte speciální náplast na popáleniny z vaší domácí lékárničky - zamezí infekci a bude ránu zvlhčovat. Domácnost je v podstatě poměrně rizikové pracoviště.
Zní to možná humorně, ale uvědomme si, že doma si můžeme způsobit snad všechny druhy popálenin, které známe. Doma se můžeme popálit jak horkou párou tak sálavým teplem, elektrickým proudem nebo chemikáliemi (popálení poleptáním). Závažnost popáleninového stavu závisí na intenzitě a době tepelného působení, na velikosti zasaženého tělesného povrchu, věku (děti a senioři) a zdravotním stavu postižené osoby. A tedy, jestli vás trápí popálenina na ruce, noze či jinde, teď už víte, co je dobré na popáleniny.
Pokud je spálenina s puchýřem doprovázena vylupováním rány, zvýšením teploty, obecnou slabostí a pokračováním léčby doma je nemožné: musíte naléhavě vyhledat lékařskou pomoc. Pokud se tak nestane, léčba popálenin s puchýřky může být zpožděna a pak se nelze vyhnout nebezpečným komplikacím. Obvykle mohou být rozděleny na popáleniny prvního, druhého a třetího stupně. Na pokožce dochází k mírnému zčervenání, osoba cítí trochu bolest.
Spálení prvního stupně. Hospitalizovat s pacientem není nutné, protože ho můžete vyléčit doma. Tepelné spalování: první pomoc a léčba doma popáleniny jsou charakteristické zarudnutí, otok, zarudnutí kůže, blistru, ve složitějších fázích postižené tkáně, svaly, a někdy i vnitřních orgánů. Ať už se jedná o popáleniny či drobná říznutí či škrábance je dobré hojení nepodceňovat a předcházet tak vzniku nevzhledných jizev, kterých se pak jen obtížně a nákladně zbavujeme. Důvodem pro takové porážky je často nepozornost člověka nebo nehoda.
Mírné poškození kůže lze přičíst prvnímu stupni.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.